Likya Adrasan Tekne Turu Logo

Suluada

Suluada, Adrasan’ın en güzel lokasyonlarından bir tanesidir. Antalya ile Adrasan Adası 90 kilometredir. Adrasan ile Suluada arası uzaklık ise 15 kilometredir. Adrasan sahilinden Likya Adrasan Tekne Turu hizmetimiz ile ortalama 35 dakika gibi kısa bir sürede Suluada’ya ulaşabilir ve bu eşsiz doğayı keşfedebilirsiniz.

Suluada, güzelliğinden ve doğasından dolayı; Türkiye’nin Maldivleri olarak da bilinmektedir. Toplamda 1200 metre uzunluğa sahip olan Suluada, ön plaj alanı ve arka plaj alanı olarak harika bir plaj alanına da sahiptir. Son 5 yılda ziyaretçi sayısı müthiş patlama yaşayan Suluada, günübirlik tekne turları ile hızlıca keşfedilebilmektedir.

Şaşırabilirsiniz ancak, martı ve siyah dağ keçilerinin bile zaman, zaman yaşam alanı olan Suluada; berrak sularında birbirinden güzel balık ve carettalara da yaşam alanı olmaktadır. Suluada, açık deniz manzarasına ev sahipliği yapmasından dolayı uçsuz bucaksız harika bir gözlemciliğe de uygundur.

Suluada, kuşbakışı görüntüsünden dolayı balina görünüme sahiptir. Suluada, anakara ile olan bağlantısının çökmesi sonrasında meydana gelmiştir. Ayrıca anakarada yer alan dağlardan gelen ve şifalı olduğu her zaman dile getirilen su kaynaklarının Suluada’ya kadar ulaştığı da bilinmektedir.

Suluada’nın kumsal alanında içinde siyah tanelerinde yer aldığı beyaz kum yapısına sahiptir. Deniz suyu ise; kıyıya yakın alanlarda buz mavi renk olarak ön plana çıkarken, taşların başlamış olduğu kısımlarda ise turkuaz renge sahiptir. Bu yüzden harika bir manzara her zaman göze çarpmaktadır. Mayıs, Eylül ve Ekim aylarında daha sakin olan Suluada’yı, dilerseniz; Haziran, Temmuz ve Ağustos gibi yılın en çok sıcak olduğu ve Suluada’nın en çok ziyaretçiye sahip olduğu dönemlerde de ziyaret edebilirsiniz.

Likya Adrasan Tekne Turu hizmetlerimiz ile sizlere Suluada tekne turu deneyimi yaşatıyoruz. Yemekli Suluada tekne turu veya taleplerinize göre; yemeksiz Suluada tekne turu hizmetlerimizi tercih ederek; Adrasan’ın en güze bölgesi olan Suluada’yı keşfe çıkmak için geç kalmayınız.

Suluada’da yüzmek, güneşlenmek, dalış yapmak veya manzara fotoğrafları çekmek gibi pek çok aktivite yapılabilir. Yaz sıcaklarında serinlemek isteyenlerin en çok tercih ettiği bölgelerden bir tanesi Suluada’dır. Sizlerde Suluada’yı mutlaka ziyaret etmeli ve bu doğayı keşfetmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir