Likya Adrasan Tekne Turu Logo

Porto Ceneviz Koyu

Porto Ceneviz Koyu, Antalya kent merkezine 85 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Adrasan’ın en nadide koylarından bir tanesi olan Porto Ceneviz Koyu, Olimpos ile Adrasan arasında yer almakla beraber dik yamaçların çevrelediği harika bir orman iklimine de sahiptir.

Antalya’nın en çok görülmesi gereken dağlarından, Musa Dağı’nın eteğinde yer alan Porto Ceneviz Koyu, açık deniz manzarasına sahip olmasından dolayı Adrasan tekne turu ile ulaşıma açıktır. İşte tam da burada Likya Adrasan Tekne Turu hizmetimiz ile sizlere Porto Ceneviz Koyu’na ulaşım sağlamanız için yardımcı oluyoruz.

Beydağları Sahil Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan ve birinci derece doğal sit alanı olan Porto Ceneviz Koyu’na kara yolundan ulaşımın zor olması nedeniyle, oldukça bakir kalmıştır ve güzelliğini her daim korumaktadır.

Orman manzarası, deniz manzarası, gün doğumu manzarası, gün batımı manzarası, yabani hayvanların oluşturduğu ahenk ve bitkilerin birbirinden güzel kokusu gibi etkenler de Porto Ceneviz Koyu’nu özel kılmaktadır.

Porto Ceneviz Koyu, Ceneviz Koyu olarak da bilinmektedir. Cenevizliler döneminde deniz ticaretinde kullanılmış olan Porto Ceneviz Koyu; kıyılarının bazı bölgelerinde kale kalıntılarına ve çeşitli oluşumlara da ev sahipliği yapmaktadır.

Bu yüzden Porto Ceneviz Koyu’nda doğal tur ve tarih turu yapmak her zaman mümkün olacaktır. Özellikle yaz sezonunda daha çok ziyaret edilen Porto Ceneviz Koyu, çocuklu aileler ve arkadaş grupları tarafından da ilgiyle tercih edilmektedir.

Akvaryum berraklığında turkuaz renge sahip eşsiz denizi ve yemyeşil orman manzarası ikilisi eşliğinde sadece doğanın sesine kulak verebileceğiniz Porto Ceneviz Koyu’nda huzurlu bir tatil yapmak da mümkündür.

Sizlerde Porto Ceneviz Koyu’nu keşfetmek ve Porto Ceneviz Koyu’nun güzelliklerini her daim hatırlamak isterseniz; tatil planlarınıza eklemeyi unutmayınız. Siz Adrasan’a geldiğinizde Likya Adrasan Tekne Turu olarak; konforlu tekne turu hizmetimiz sayesinde sizleri hızlıca Porto Ceneviz Koyu’na ulaştıracak ve doğanın kalbinde huzuru bulmanıza yardımcı olacağız.

Akdeniz foku ve caretta caretta gibi su altı yaşamında oldukça zengin olduğu Porto Ceneviz Koyu’nda birbirinden güzel renge sahip ve çeşitli türlere sahip balıklar ile dalış yapabilir ve yüzme keyfinin doruklarını yaşayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir