Likya Adrasan Tekne Turu Logo

Fosforlu Mağara

Fosforlu Mağara, Antalya’nın saklı kalmış cennet güzelliklerinden bir tanesidir. Antalya’ya 90 kilometre mesafede yer alan Adrasan’da yer alan Fosforlu Mağara, Adrasan’a misafir olan herkes tarafından mutlaka ziyaret edilmelidir.

Fosforlu Mağara, Akseki Koyu’ndan çıkıldığında Tuzla Koyu’na dönülen noktada yer almaktadır. Adrasan’ın gizli cennetinden bir tanesi olan Fosforlu Mağara’nın giriş bölümü uzaktan da rahatlıkla fark edilebilmektedir. Giriş kısmı uzaktan çok küçük görülebilir ancak aslında ziyarete oldukça uygundur.

Dik bir yamaçta yer alan Fosforlu Mağara’ya deniz üzerinden sadece tekne turları ile ziyaret edilebilir veya dalış yapılarak da keşfedilebilir. Akdeniz Koyu’na Likya Adrasan Tekne Turu ile güzel bir tur yaptığınız da, sizlerin Fosforlu Mağara’yı da ziyaret etmesine olanak sağlıyoruz. Fosforlu Mağara’da Tuzla Koyu çıkışı tarafına doğru yüzebilirseniz, mağaranın iç kısımlarına kadar rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz.

Türkiye’nin En Büyüleyici Mağaralarından Birisi: Fosforlu Mağara

Dalış ekipmanlarınız veya deniz gözlüğü gibi yüzme ekipmanlarınız var ise bunu öneriyoruz. Çünkü kayalıkların olduğu bir mağara olduğu için çok dikkat etmeli ve dalış yaparken mağdur olmanızı istemeyiz.

Fosforlu Mağara içerisinde; oda olarak da ayrılan bölümler yer almaktadır. Yüzerek buraları keşfedebilirsiniz. Görünümünden dolayı harika bir manzaraya sahip olan Fosforlu Mağara, Suluada’yı ziyaret ederseniz, mutlaka uğramanız gereken bölgelerden bir tanesidir.

Likya Adrasan Tekne Turu hizmetlerimiz ile sizleri Akseki Koyu’na ve oradan da Fosforlu Mağara’ya ulaştırıyoruz. Yemekli ve yemeksiz tekne turu seçeneklerimizi tercih ederek; harika bir tatil planlaması yapabilir, aynı zamanda su altı ve yeryüzü güzellikleri ile dolu eşsiz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Dalış Yaparak Büyülü Dünyasını Keşfedin!

Adrasan’da son dönemde oldukça popüler olan Fosforlu Mağara tekne turu hizmetimiz sabahın erken saatlerinde başlıyor ve öğlen sonlarına kadar devam ediyor. Havanın en aydınlık olduğu dönemde Fosforlu Mağara’yı ziyaret etmek ve burada dalış yapmak için geç kalmayınız.

Birbirinden güzel balıklar, rengârenk kaplumbağalar ve eşsiz Fosforlu Mağara manzarası ile bol heyecanlı güzel bir tatil yapmak sizinde hakkınız. Özellikle Fosforlu Mağara’nın giriş ve çıkış tarafından içeriyi aydınlatan harika deniz manzarasına karşı yüzmek sizi enerjik hissettirecektir. Geç kalmadan Fosforlu Mağara’yı keşfedin ve yeni anılar biriktirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir