Likya Adrasan Tekne Turu Logo

Akseki Koyu

Akseki Koyu, Adrasan’ın en güzel koylarından bir tanesidir. Antalya kent merkezine 96 kilometre uzaklıkta yer alan Akseki Koyu; Kumluca ilçesinin Adrasan ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Adrasan’a en yakın konumda yer alan Adrasan koylarından olan Akseki Koyu’na dilerseniz, Likya Adrasan Tekne Turu hizmetimiz sayesinde de ziyarette bulunabilirsiniz.

Yüzmek ve dalış yapmak, Akseki Koyu’nda yapabileceğiniz en güzel ve en verimli aktiviteler olarak ön plana çıkmaktadır. Yemyeşil ormana ve masmavi denize sahip olan Akseki Koyu’nun eşsiz doğasını keşfetmek, ruhunuza ve bedeninize iyi gelecektir.

Şehirden uzaklaşmak ve stres atmak isterseniz; Akseki Koyu’nu mütevazı tatil planları rotanıza eklemeyi unutmayınız. Adrasan’ın nadide koylarından olan Akseki Koyu’nda doğa yürüyüşü, fotoğrafçılık ve manzara seyri aktiviteleri de gerçekleştirebilirsiniz.

Akseki Koyu’na En Güzel Ulaşım Yöntemi: Adrasan Tekne Turu

Likya Adrasan Tekne Turu hizmetlerimizi tercih ederek de ulaşım sağlayabileceğiniz Akseki Koyu’na dilerseniz, Adrasan üzerinden patika yol üzerinden yürüyerek de ulaşım sağlayabilirsiniz. Yaz aylarının sıcaklarında zaman kazanmak isterseniz, tekne turu hizmetimizi de tercih edebilirsiniz.

Bu sayede yemekli, içecekli ve birbirinden güzel ikramlar sunduğumuz Likya Adrasan Tekne Turu hizmetimiz ile harika bir deniz yolculuğu yaparak eşsiz Akdeniz manzarasını da izleyebilirsiniz.

Adrasan ile Akseki Koyu arası uzaklık sadece 3,3 kilometredir. Adrasan’a kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Akseki Koyu’nda dilerseniz kamp da yapabilirsiniz.

Akdeniz iklimine özel köknar ve çam ağaçlarının çevrelediği nezih bir ortama sahip olan Akseki Koyu; Roma İmparatorluğu döneminde Marulya ve Marla olarak da isimlendirilmişti. Günümüzde ise Akseki Koyu olarak bilinir.

Çarşaf gibi denize, harika bir plaja sahip olan Akseki Koyu, dik yamaçların hemen altında yer almaktadır. Bu sayede tepeden orman manzarası ve deniz manzarası izlemek de oldukça keyif verici olacaktır.

Adrasan’ın En Güzel Koyu Olmaya Aday

Yüzmek, dinlenmek ve orman içerisinde doğa yürüyüşü yaparak keşfe çıkmak; Akseki Koyu’nun en güzel bölgelerini ziyaret etmenize olanak sağlayacaktır. Gün doğumu ve aynı zamanda gün batımı manzarasının eşsiz güzelliğini de izleyebileceğiniz Akseki Koyu’nda kalabalık ve gürültüden uzakta tatil yapmak isterseniz; Likya Adrasan Tekne Turu hizmetlerimizi tercih etmeyi unutmayınız.

Akseki Koyu’na gittiğiniz de, Akseki Koyu’na çok yakın konumda yer alan birbirinden güzel mağaraları da ziyaret etmeyi unutmayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir